Kimber Kable KS1111 i KS3033 „Wybór Redakcji” w Hi-Fi Choice 6/2013

Aktualności

W szóstym, tegorocznym numerze miesięcznika Hi-Fi Choice edycja polska, znalazł się test przewodów firmy Kimber Kable z linii Select modeli KS1111 (analogowy XLR) i KS3033 (głośnikowy). Urządzenia uzyskały wyróżnienie „Wybór Redakcji”, a, w werdykcie czytamy:

„PLUSY: Absolutny top pod względem budowy stereofonii, plastyki i jednolitości brzmienia. KS3033 czaruje niespotykana transparentnością przekazu i swobodą; KS1111 urzeka naturalnym i precyzyjnym przekazem.

MINUSY: Trudno wskazać jakiekolwiek słabe punkty tych kabli

OGÓŁEM: Fantastyczne wykonanie, wyśrubowane walory dźwiękowe. Znakomicie sprawdzą się w hi-endowych systemach audio lub topowych instalacjach wielokanałowych”

ks-1111-l1

„Wyczuwalny perfekcjonizm

Kabel głośnikowy, jest w uznaniu wielu użytkowników decydującym czynnikiem mającym największy wpływ na modelowanie wśród całego okablowania występującego w systemie stereo. Trudno się z tą opinią nie zgodzić tym bardziej, że jest to przecież ostatnie ogniwo łączące kolumny ze wzmacniaczem. Jakość brzmienia jest tu więc decydująca, dlatego kable głośnikowe należy dobierać z największą starannością zwłaszcza jeśli maja one wchodzić w skład drogich , hi-endowych instalacji stereo lub też wielokanałowych z absolutnego topu. Kimber Kable z modelem KS3033 pragnie nie tylko dostarczyć swoim klientom kabel niedegradujący brzmienia w wymagających zestawieniach stereo, ale tez pozwolić na jego pełne otwarcie, aby brzmiał swobodnie i naturalnie. Wrażenia odsłuchowe, jakie towarzyszyły mi podczas testu, przede wszystkim potwierdziły panująca w świadku opinię, że Kimber Kable należy do ścisłej czołówki producentów okablowania. Wpięcie tego kabla do systemu audio powoduje, że zaczyna on oddychać pełną piersią, o czym mogłem przekonać się, doprowadzając prąd do kolumn Tannoy Prestige Stirling SE. Podobne wrażenie miałem również w przypadku, gdy korzystałem z drogiego okablowania marki Harmonix.

ks-3033-l1

KS3033 daje niewiarygodne poczucie przeźroczystości i neutralności, nie ograniczając brzmienia w jakimkolwiek aspekcie. Przekłada się to przede wszystkim na jakość muzyki z żywymi instrumentami akustycznymi, gdzie wierność oddania barwy, dynamiki i przestrzeni jest szczególnie ważna, aby uzyskać jak najbardziej naturalne brzmienie, najbliższe temu co możemy usłyszeć podczas wykonań na żywo. W przypadku modelu KS3033 się w poszczególne zakresy mija się z celem, bowiem brzmi on niezwykle analitycznie, a jednocześnie homogenicznie i otwarcie w całym zakresie. Niespotykana integralność i plastyczność dźwięku modelu KS3033 pozwala na stosowanie go wszędzie tam, gdzie użytkownikowi zależy na utrzymaniu możliwie najwyższej organiczności i symbiozy brzmieniowej systemu, ale bez utraty rytmiki i najsubtelniejszych detali. Kimber Kable brzmi tak, że po wpięciu go do zestawu stereo odnosimy wrażenie jakby ktoś zdjął z kolumn koc uwalniając dźwięk bez podbarwień i nienaturalnych akcentów, często wywołanych poprzez sztucznie wprowadzane do muzyki naleciałości wynikające z niedoskonałości okablowania. Słuchanie za pośrednictwem tych kabli zespołów takich jak Pink Floyd czy innych potrafiących rozpościerać przed słuchaczem bogate i wielobarwne dźwiękowe pejzaże, to prawdziwa uczta dla uszu.

Cały artykuł:

HiFi Choice Czerwiec 2013 KimberKable KS1111 & KS3033